Корзина
1 отзыв
Гідроізоляція-ІФ
+380 95 409 67 33

Клей для плитки і каменю

За старих часів плитку клеїли на цементний розчин, а постійний ремонт і підклеювання фрагментів були справжньою карою для служби експлуатації. Перевага клею для плитки - в різноманітті типів і марок, кожна з яких враховує не тільки умови твердіння і експлуатації покриття, але і специфіку матеріалу, товщину облицювання.

Щоб дорога робота лицювальника не була проведена даремно, вибирайте клей для плитки ретельно, орієнтуючись на особливості матеріалу. Задумали ви мозаїку або облицювання мармуровою плиткою - купуйте клей, де сполукою виступає білий цемент.

Якщо необхідно покласти на підлогу керамограніт, не забувайте, що через значну вагу і низьке водопоглинання, буде потрібно купити спеціальний клей для керамограніту.

Універсальний плитковий клей надійно тримає плитки розмірами до 30х30 см. При великих розмірах необхідно використовувати посилену модифікацію клейової суміші.

Особливості клею для плитки

Якісний клей для плитки вигідно відрізняється від цементно-піщаного розчину, забезпечуючи довговічність і надійність облицювання. У ньому оптимальний набір компонентів представлений в необхідних пропорціях, він зручніше в приготуванні і з ним простіше працювати.

Технічні характеристики сучасного плиткового клею дозволяють мінімізувати кількість використовуваного клею, тому що порівняно невеликий прошарок здатний забезпечити надійне зчеплення матеріалів. Попри всю різноманітність типів і марок клейових складів, вони повинні відповідати загальним вимогам. Якісний клей для плитки повинен мати:

  • Гарну адгезію, щоб надійно утримувати плитку;
  • Оптимальний термін схоплювання повинен бути невеликим, але достатнім, щоб зробити своєчасне коректування розташування плиток;
  • Помірковану пластичність, яка не повинна дозволяти йому розтікатися по основі та плитці.

Склад та види клею для плитки

Різні умови твердіння клейового складу і подальшої експлуатації плиткового покриття послужили приводом для створення типів сумішей, що підходять для конкретних умов. Розрізняють такі види клею для плитки:

  • Швидкосохнучий клей дозволяє почати експлуатацію вже через 3-4 години. Така швидкість твердіння характерна для морозостійких складів і клею, призначеного для приміщень з підвищеною вологістю;
  • Термостійкий клей незамінний при облицюванні поверхонь, що нагріваються, в тому числі печей, теплих підлог і камінів;
  • Морозостійка суміш звичайно виготовляється у вигляді сухого складу, що дозволяє запасатися нею у великих кількостях. Вона невибаглива, її можна укладати на прості підстави. Працювати з нею треба швидко, укладаючи плитку за 1,5-2 години;
  • стійка до кислот суміш призначена для облицювання приміщень, де присутні агресивні хімічні подразники. Серед його позитивних якостей - здатність фіксуватися на вологій основі, швидке твердіння, відсутність запаху;
  • Водостійкий клей рекомендується у ванній і незамінний при обробці басейнів.